Konteyner

Konteyner evler ise dekoratif ve modern görüntüleri sayesinde dikkat çekmektedir. Zorunlu yaşama alanı olarak kullanılmasının yanında son zamanlarda insanlar emlak veya yapı sektöründe yüksek fiyatlar nedeniyle bu tür evlere yönelmişlerdir. Oldukça kullanışlı, dayanıklı ve şık duran bu konteyner evler bir diğer adıyla prefabrik evler konforlu ve pratik bir kullanım sağlar.

Son zamanlarda özellikle dış mekanlardaki çalışma alanlarının yanında misafirlerini ağırlamak isteyenler, konteyner ofisler de inşa ettirmektedir. Bu tür ofisler kullanışlı olmasının yanında güzel dekorasyon ile estetik bir görünüm oluşturmaktadır. Ayrıca hızlı montaj sayesinde istenilen yerde bu tür bir ofis kurulabilmektedir.

İnşaat sektöründe sıkça kullanılan şantiye konteyner ise kullanışlı bir yapı oluşturur. İstenilen yerde istenildiği zaman kurulabilen bu yapılar, işçilerin barınması açısından da konforlu ortamlar oluşturabilir. İnşaat sektöründeki en kurtarıcı çözümlerden bir tanesidir. Bu yapılar şantiye konteyner olarak geçmekte, hatta çok fazla işçi çalıştıran inşaatlar için çift katlı olarak da inşa edilebilmektedir. Bu konteynerler sayesinde işçilerin barınmasının yanında aktivite alanları, dinlenme alanları, WC, duş, yemekhane gibi ortamlar da sağlanmaktadır.

Bazı sitelerin, inşaat alanlarının, iş yerlerinin ve akla gelebilecek herhangi bir yerin korunması için görev yapan görevlilerin beklemesi ve barınması için güvenlik / bekçi konteynerleri düşünülmüştür. Böylece bekçi kulübeleri yerni daha düşük maliyetli, daha kullanışlı, daha konforlu ve aynı zamanda daha estetik görünen yapılara bırakmıştır.

Bunların dışında birçok farklı amaçla kullanılan konteynerler mevcuttur. Bunlar arasında askerlerin barınmasını, yemekhane ihtiyacını hatta tuvalet ihtiyacını gidermek için yapı bulunmaya bölgelerde askeri konteyner kullanılmaktadır. İhtiyaç duyulan her türlü elektrik ve su gibi faktörler de bu konteynerler sayesinde karşılanmaktadır. Ayrıca depo olarak da üretim sağlanabilir. Eşya veya malzeme deposu olarak kullanılabilen konteynerler, her yere tanışabilir olması ve dayanıklılığı ile bu iş için biçilmiş kaftan gibidir. Bunun yanında bu yapılar, yemekhane, duş, tuvalet, yatakhane gibi ihtiyaçlar için de yapılabilir.